אודות קרן שכ"ל

קרן שכ"ל (שקט כלכלי לכל) – הינה מיזם חברתי כלכלי, ששם לו למטרה לסייע לרבים ככל האפשר בהתנהלות הכלכלית בצמתים שונים בחייהם – החל ביעוץ להתנהלות פיננסית נכונה, וכלה בהשגת הסדרי מימון נוחים (ואף מסובסדים).

הקרן מסייעת לסטודנטים שזקוקים לממן את שכר הלימוד או מחייה בזמן הלימודים, ולאחרונה החלה הקרן לסייע לבעלי עסקים עצמאיים.

תחום הסיוע לסטודנטים

קרן שכ"ל הוקמה בשנת 2010 על ידי סטודנטים לשעבר,  לאחר שחוו בזמנו על בשרם את הקושי במימון שכר הלימוד והחליטו להוביל שינוי חברתי כלכלי – שינוי שייתן הזדמנות אמיתית להצלחה לכל המעוניינים לרכוש השכלה ברחבי הארץ, ללא קשר לרקע סוציו-אקונומי – ובכך לאפשר להם ללמוד בראש שקט.

כחלק מהראייה החברתית, הקרן שמה לה למטרה להסיר את המכשולים הפיננסיים מולם ניצבים סטודנטים המעוניינים להירשם ללימודים אקדמיים או חוץ אקדמיים וכן לאלו שכבר החלו את  לימודיהם, אך מתקשים לממן את שכר הלימוד או המחייה בזמן הלימודים.
הרעיון המקורי שמאחורי הקמת הקרן הוא  לרתום מלגות שניתנות ממילא על-ידי מוסדות הלימוד השונים, לטובת מימון הריבית על הלוואות לסטודנטים. לדוגמה, במקום מלגה של 5000 ₪ שניתנת רק ל-1 מ-5 סטודנטים, ייהנו כל חמשת הסטודנטים מהסדר מימון מסובסד בפריסה של עד חמש שנים (עד 60 תשלומים), שאינו עולה להם מאומה מאחר והריבית שולמה במלואה ע"י מוסד הלימודים.

במימוש רעיון זה שהיה חדשני בישראל, הביאה קרן שכ"ל בשורה לעשרות אלפי סטודנטים, בשיטה שמזכירה את הלוואות הסטודנטים הנוחות בארצות הברית ובאוסטרליה.
הקרן הגיעה להסדר עם מעל ל- 50 מוסדות השכלה גבוהה ברחבי הארץ, מוסדות חוץ אקדמיים, וכן עם מגוון גופים פיננסיים.

כחלק מהאג'נדה שלה, הקרן לא גובה תשלום או עמלה כלשהי מהסטודנט.

כל הטבה המושגת מכוח הקנייה של הקרן מול המוסדות הפיננסים – מועברת ישירות לסטודנט, וכראיה לכך ניתן לראות שהקרן מציעה לסטודנטים את התנאים הטובים ביותר בשוק.

תהליך ביצוע ההסדר מלווה ע"י יועצי קרן שכ"ל, החל מהגשת הבקשה למימון, בניית "חליפה מימונית" בהתאמה אישית, ועד העברת הכספים למוסד הלימודי – התהליך קל, ידידותי וקצר, ומאפשר לסטודנט ללמוד בראש שקט.

קרן שכ"ל גאה בסיוע שנתנה לאורך השנים לכ-100,000 סטודנטים במימון לימודיהם או עלויות המחייה בתקופת הלימודים – ופועלת להמשיך ולהרחיב את מעגל הנהנים מהסיוע.

במהלך השנים קיבלנו מאות מכתבי תודה, מסטודנטים ובעלי תואר, שסיפרו בהתרגשות כיצד בזכות הקרן התאפשר להם להשיג השכלה.

להגשת פניה התחל עכשיו >>

תחום הסיוע לעסקים עצמאיים

לאורך השנים קיבלנו פניות רבות להמשיך לסייע בשאר תחומי החיים – והחלטנו שאנו מעוניינים לחולל שינוי חברתי כלכלי בשווקים נוספים.

הקרן מרחיבה את תחומי פעילותה לליווי וייעוץ עסקי לעסקים עצמאיים ולסיוע בהשגת תנאי מימון אטרקטיביים לאותם עסקים.

במסגרת זו הקימה קרן שכ"ל בשיתוף עם בנק הפועלים, המסלול האקדמי המכללה למנהל וארגון להב (לשכת עצמאים ועסקים קטנים), את "המרכז לליווי עסקים", המציע מטריה רחבה ומענה בדרך להצלחה.

"המרכז לליווי עסקים", מציע תחת קורת גג אחת פתרון מלא ומעטפת תומכת לבעלי עסקים עצמאיים. בלב המיזם מפגשי ליווי פרטניים עם מומחים מהדרגה הראשונה שגוייסו לטובת המיזם. מומחים אלו נותנים לעסק העצמאי, החדש או הוותיק, ליווי בכתיבת תכנית עסקית, בדיקת היתכנות עסקית, תמחור מוצרים, הגשת בקשות למימון וקרנות, בניית אתר אינטרנט, שיווק במדיה הדיגיטלית ועוד.

גם כאן מיושם העיקרון של קרן שכ"ל, לרתום את הכח הכלכלי של גופים חזקים, יחד עם הכח שנוצר מייצוג מספר רב של לקוחות – בכדי להשיג את התנאים האטרקטיביים ביותר.

להלן לינק להכתבה בדה מרקר על מרכז לליווי עסקים

לאתר המרכז לליווי עסקים

 

צוות העובדים

אליס הצטרפה לקרן שכ"ל תקופה קצרה לאחר הקמתה וליוותה את המיזם בכל שלבי צמיחתו. כמנהלת החברה, אליס ממשיכה לתת דגש על השירות לציבור הסטודנטים, ועל הפן החברתי-כלכלי של המיזם. אליס מביאה עימה ניסיון בייעוץ לעסקים ואנשים פרטיים בהתנהלותם הפיננסית, ומגיעה מתחום הניהול הבנקאי, האשראי והמשכנתאות. אליס עסקה בפעילות התנדבות בתחום הייעוץ האישי. בעלת תואר שני במנהל עסקים.

אליס גולדהירש - מנהלת קרן שכ"ל

מורן מטפלת בפניות הראשוניות של הסטודנטים, כולל יעוץ לגבי מסלול הפריסה המתאים לסטודנט/ית, סיוע והדרכה באופן מימוש הסדר המימון. מורן מביאה עימה לקרן שכ"ל ניסיון בעולמות שרות הלקוחות והגבייה. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה וניהול משאבי אנוש.

מורן לוי - יועצת הסדרי מימון (כלל ארצי)

שירלי מטפלת בפניות הסטודנטים, כולל יעוץ לגבי מסלול הפריסה המתאים לסטודנט/ית, יעוץ מלגות, סיוע והדרכה באופן מימוש הסדר המימון. שירלי מגיעה מתחום ההדרכה והחינוך הבלתי פורמלי, מביאה עימה ניסיון בעולמות הניהול ומשאבי האנוש. שירלי עסקה בפעילות התנדבות חינוכית לנוער בסיכון בפריפריה. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות במשאבי אנוש.

שירלי שניידרמן – יועצת הסדרי מימון ומלגות (אזור המרכז)

רות מטפלת בפניות הסטודנטים באזור ירושלים, כולל יעוץ לגבי מסלול הפריסה המתאים לסטודנט/ית, סיוע והדרכה באופן מימוש הסדר המימון.
רות מגיעה מעולמות ניהול פרוייקטים. רות עסקה בפעילות התנדבותית בבית חולים.
בעלת תואר ראשון במנהל עסקים וחינוך.

רות לוורטי - יועצת הסדרי מימון (אזור ירושלים)

רחל מטפלת במעקב אחר פניות הסטודנטים, יוצרת קשר למתן סיוע ויעוץ למסלול הפריסה המתאים לסטודנט/ית, והדרכה באופן מימוש הסדר המימון. רחל מגיעה מעולם הבנקאות. רחל עסקה בפעילות התנדבות בבית חולים במחלקת ילדים.

רחל ישראל - יועצת הסדרי מימון (כלל ארצי)

יעל מטפלת בקשרים של קרן שכ"ל עם מוסדות הלימוד, שכיום עומדים על כ-50 מוסדות אקדמיים. יעל מגיעה מעולמות ניהול השיווק וקשרי הלקוחות, בעלת תואר שני במנהל עסקים.

יעל שומרון - אחראית קשרי מוסדות אקדמיים

נדב עומד בראש "המרכז לליווי עסקים", מיזם של בנק הפועלים, ארגון להב וקרן שכ"ל, המציע ייעוץ וליווי של מומחים בליווי עסקים, אשר תופרים לכל עסק את המענה לצרכיו האישיים . נדב מגיע מעולמות הניהול והאסטרטגיה, ומביא עמו ניסיון בליווי עסקים קטנים ומיזמים בזירות השונות. בעברו היה שותף לניהול חברה בתחום הבנייה, עמד בראשם של מיזמים חברתיים בתחום הקמעונאות והשירותים וניהל עמותה במשך מספר שנים. בימים אלו מסיים נדב תוארMBA עם התמחות באסטרטגיה ויזמות. בוגר תואר BA עם התמחות במימון ושוק ההון, שניהם במסלול האקדמי של המכללה למנהל .

נדב פסנדי - מנהל המרכז לליווי עסקים